Wizyta gościa w czerwonym kubraczku

W dniu 6 grudnia 2014 roku, w naszej szkole pojawił się specjalny gość– Święty Mikołaj, który poza tradycyjnymi słodkościami i radością, przyniósł zaproszenie, aby nieustannie obdarowywać się miłością i pokojem. Była to także okazja do przywoływania historii życia św. Mikołaja. Biskup Mikołaj, tak jak za dawnych czasów pocieszał chorych, wspierał biednych i zagubionych, tak i w obecnych czasach przychodzi co roku do uczniów naszej szkoły, aby rozdać słodycze dzieciom i zachęcić do pilnej nauki języka polskiego. Białobrody gość rozdawał drobne prezenty i opowiadał ciekawe historie. Dzieci chętnie popisywały się swoimi umiejętnościami: mówiły wierszyki i śpiewały piosenki. Uśmiechnięte twarze naszych uczniów świetnie się prezentowały na licznie robionych zdjęciach. Klasa maturalna, zgodnie z tradycją, przygotowała dla klas młodszych konkursy i zabawy. To był wspaniały dzień, pełen radości i zadowolenia.