Studniówka 2013

STUDNIÓWKA 2013

26 stycznia 2013 roku maturzyści wszystkich szkół polonijnych z Chicago i przedmieść spotkali się na balu studniówkowym – wśród nich było dziewięcioro uczniów naszej szkoły.
Wnętrza eleganckiego hotelu w Oakbrook napełniły się miłym dla słowiańskiego ucha charakterystycznym szelestem i cichym rozgwarem polskiej mowy. Bal studniówkowy w Polsce ogranicza się zazwyczaj do świętowania młodzieży z konkretnej szkoły. Tu, w Chicago, bal ten jest spotkaniem wszystkich maturzystów i ten fakt nadaje wydarzeniu specjalny charakter i posmak.
Najważniejsze chyba jest to, że wszyscy maturzyści mogą się zobaczyć – wbrew pozorom rzadka to, a może jedyna okazja. A szkoda, gdyż obraz całości
jest prawdziwie imponujący. Kilkaset młodych ludzi, wszyscy tryskający energią, radością, wchodzący w życie, doskonale posługujący się przynajmniej dwoma językami, gustownie ubrani – to sprawia wielkie wrażenie.
Uczniowie beztrosko spędzają czas na parkiecie, ten czas jest właśnie po to; natomiast dyrektorzy, prezesi, nauczyciele, katecheci na rozmowach, podczas których z niedowierzaniem patrzą na wciąż bardzo młodych, ale już jednak za 100 dni wyfruwających z ich macierzystych szkół w świat maturzystów.
Trudno powiedzieć, kto bardziej przeżywa studniówkę: uczniowie czy nauczyciele, jedno jest pewne – zawsze to jedyne i niezapomniane przeżycie. I takim pozostanie na zawsze, chociaż często grana na studniówce piosenka dowcipnie pocieszała strachliwych i słabo przygotowanych – „ZA ROK ZNÓW MATURA”.