Matura 2020

Egzamin maturalny z historii i geografii Polski to kolejny etap naszych tegorocznych maturzystów.  Egzamin odbył się dnia 1 lutego 2020 roku w sali lekcyjnej III klasy licealnej. Wszyscy uczniowie stanęli na wysokości zadania przygotowując przez kilka tygodni swoje prace maturalne. Zadaniem uczniów było zaprezentowanie historycznego i geograficznego opisu miejscowości z której pochodzą ich rodzice. Prace multimedialne  były naprawdę piękne i starannie przygotowane.

Z historii, uczniowie opisywali historię od początku powstania miejscowości, uwzględniając założyciela miasta, legendy związane z opisywanym terenem, mapy historyczne, portrety, ważne wydarzenia historyczne dotyczące miejscowości, znane postacie historyczne pochodzące z przedstawionych regionów. Uczniowie musieli również wykazać się wiedzą z całej historii Polski. Na maturze losowali pytanie na które odpowiadali udowadniając, że posiadają bardzo dużą wiedzą historyczną.

Prace multimedialne z geografii zawierały położenie geograficzne miasta, środowisko przyrodnicze, ludność, gospodarkę, placówki kulturalne, walory turystyczne, znane postacie współczesne związane z miastem oraz wspomnienia rodziców i dziadków. To wszystko wzbogacone było pięknymi zdjęciami, wykresami i schematami.

Przy tworzeniu prac uczniowie poznali wiedzę o miejscowościach ich opiekunów o których  czasami nawet rodzice nie mieli pojęcia.

Atmosfera egzaminu maturalnego udzieliła się wszystkim. Przejęci, piękni młodzi ludzie, którzy udowodnili, że stać ich wiele. Serdecznie GRATULUJEMY!