Dzień Babci i Dziadka w Polskiej Szkole im. Jana III Sobieskiego

„Dawno temu babcia z dziadkiem, w piaskownicy się kłócili o łopatkę” – śpiewali z lekkim niedowierzaniem zerówkowicze w Polskiej Szkole im. Jana III Sobieskiego w Prospect Hts. Zwrotka o dziadku, który wolał lody od marchewki, wydała im się bardziej prawdziwa.

Główną część uroczystości stanowiły oczywiście występy uczniów klas młodszych. Wierszowane przedstawienie o rodzinnej wizycie u dziadków przygotowała ze szkolnym teatrem p. Renata Głowacka. Młodzi aktorzy śpiewali, trochę tańczyli, wspierani przez wychowawców. Niektórych dopadła trema, co zupełnie nie przeszkadzało nader życzliwej publiczności. Kilka babć przyłączyło się zresztą do występujących maluchów.

„Dzień Babci i Dziadka to jedna z naszych ulubionych tradycji. Z przyczyn oczywistych połączyliśmy oba święta – opowiadała p. Beata Pawłowski, dyrektor Szkoły Sobieskiego. „- Niemal każdy ma jakieś specjalne wspomnienia związane z dziadkami” – dodała.

A co o tym sądzili najmłodsi uczestnicy imprezy?

” A dziadek ma świetną kosiarkę do trawy i świetnie zna się na silnikach” – dodał jej starszy brat.

Uroczystość zakończyła się wręczeniem laurek i wspólnymi zdjęciami dziadków i wnucząt.