Ślubowanie 2012

W sobotę, 3 listopada 2012r., w obu placówkach Polskiej Sobotniej Szkoły im. Jana III Sobieskiego odbyła się ważna uroczystość—a mianowicie ślubowanie uczniów klas pierwszych. W sumie pasowanych zostało blisko 30 dzieci. Najmłodsi zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie i muzyczne. Każdy pierwszoklasista zadeklamował krótki wiersz a także wziął udział w zbiorowej recytacji znanego utworu Władysława Bełzy “Kto ty jesteś”. Nie zabrakło też wesołego śpiewania. “Szkoło, szkoło, jak się masz?”, “Dostał Jacek elementarz” czy “Co może mały chłowiek?” niosły się echem po całym budynku.

Po krótkim programie artystycznym nadszedł czas na przyjęcie pierwszaków do grona nowych uczniów. Każdy z nich, w obecności gości, dyrekcji, nauczycieli, rodziców, koleżanek i kolegów z klas starszych, ślubował sumiennie wypełniać obowiązki ucznia, uczyć się pilnie, być dobrym kolegą, dbać o dobre imię swojej klasy, szkoły i domu rodzinnego, przynosić dumę rodzicom i nauczycielom oraz swoim zachowaniem i nauką sprawiać innym radość. Dzieci, pasowane tradycyjnie dużym ołówkiem, musiały następnie przeskoczyć przez przeszkodę, jednocześnie z entuzjazmem wkraczając w nowy etap szkolnego życia.

Pierwszoklasiści otrzymali od dyrekcji i nauczycieli nie tylko dyplomy, ale także pamiątkowe sowy, ołówki i notesy. Przez cały dzień zarówno dzieciom, jak i ich rodzicom oraz nauczycielom, towarzyszyła atmosfera radości i dumy.

Wszystkim “nowym” uczniom wraz z ich rodzinami serdecznie gratulujemy. Życzymy im także wielu sukcesów w szkole, spełnienia wszystkich marzeń i aspiracji oraz niegasnącej pasji w zdobywaiu wiedzy, gdyż jak mawiał Ignacy Baliński: “Nauka to potęgi klucz. W tym moc, co więcej umie…”