Wigilia 2016

Świąteczne spotkanie 2016

W sobotę 17 grudnia 2016 roku w Szkole Polskiej im. Jana III Sobieskiego spotkaliśmy się po raz ostatni w tym roku kalendarzowym. Świąteczne spotkanie bożonarodzeniowe miało wyjątkową oprawę. Zaproszenie na nie przyjęli rodzice, dzieci i dziadkowie.
Od początku grudnia w czasie lekcji w klasach uczniowie poznawali świąteczne tradycje, rozmawiali o polskich świętach.
Uroczystość rozpoczął występ dwóch uczennic naszej szkoły – Izabelli Szawinski i Natalii Lastowiecki, które zaśpiewały kolędę “Cicha noc” . Następnie po oficjalnym przywitaniu wszystkich zgromadzonych gości przez Panią Dyrektor Beatę Pawlowski zgodnie z tradycją, uczniowie naszej szkoły przedstawili program artystyczny, opracowany przez nauczycieli poszczególnych klas.
Młodzi artyści z niezwykłym zaangażowaniem występowali na scenie. Doskonałe opanowanie tekstów, idealne dopasowanie aktorów do ról, przeplatanie elementów poważnych z humorystycznymi sprawiło, że przedstawienie oglądało się z przyjemnością.  Całość dopełniła cudowna oprawa muzyczna, piękne polskie kolędy w wykonaniu naszych dzieci i rodziców. Gościem specjalnym była Karolina Baran – wokalistka i kompozytorka, która wzorce sławniejszych od niej mistrzyń vocalu coraz częściej zastępuje własnymi utworami, niezwykle dojrzałymi, jak na jej młody wiek. Mogliśmy ją oglądać i posłuchać dzięki uprzejmości Pani Joanny Piątek , która zaprosiła tę utalentowaną młodą osobę do naszej szkoły.
Później odbyło się rodzinne spotkanie ze wspólnym kolędowaniem, życzeniami, opłatkiem oraz wizytą specjalnego gościa, Świętego Mikołaja, który obdarował dzieci upominkami. Wszyscy zaproszeni  zasiedli do stołów. Był czas na tradycyjne, polskie dania wigilijne, herbatkę, kawę i przepyszne słodkości przygotowane przez Montrose Deli. Życząc sobie radosnych Świąt rozeszliśmy się do domów.
Spotkanie to zostało przygotowane, zaplanowane i zorganizowane przez nauczycieli i rodziców Szkoły Polskiej im. Jana III Sobieskiego. Wszystkim należą się serdeczne podziękowania za poświęcony czas, wysiłek, włożoną pracę i pomysłowość. Natomiast wszystkim gościom dziękujemy za przybycie.
Życzymy wszystkim wspaniałych Świąt.
Do zobaczenia w styczniu 2017 roku.