Studniowka 2017

Bale studniówkowe na stałe wpisały się w kalendarz imprez polonijnych. To jedyne w swoim rodzaju uroczystości gromadzące uczniów ostatnich klas licealnych przyodzianych w wieczorowe suknie i wytworne garnitury. Tegoroczny bal studniówkowy odbył się 28 stycznia 2017 roku w eleganckich salach bankietowych Drury Lane w Oakbrook Terrace. Na tej fantastycznej uroczystości bawiło się ponad 500 uczniów klas maturalnych szkół polskich z Chicago i okolic. Organizatorem Studniówki w tym roku była Polska Szkoła im. Fryderyka Chopina. Naszą szkołę reprezentowało 10 uczniów.
Cześć oficjalną rozpoczęło powitanie poszczególnych szkół w ogromnej, pięknie udekorowanej sali. Wystąpienia przedstawicieli organizacji polonijnych, konsulatu i duchowieństwa przeplatane były występami utalentowanych maturzystów grających muzykę Chopina. Wszystkim znacznie poprawiły się humory gdy zaserwowano smaczny obiad.
Następnym punktem programu był występ zespołu ludowego, którego członkowie zaprosili wszystkich maturzystów do wspólnego, tradycyjnego poloneza. Odbyło się również losowanie stypendiów naukowych wśród najlepszych uczniów. Oczywiście Studniówka nie mogła się odbyć bez tradycyjnego przechodzenia przez ‘’100”. Rozbawiona młodzież przeskakiwała przez zera wierząc, że przyniesie im to szczęście na zbliżającej się maturze.
Każdy z uczestników Studniówki nie mógł się jednak doczekać na moment zabawy, a kiedy wreszcie z głośników zabrzmiały dźwięki muzyki wszyscy ruszyli na parkiet. Szampańska zabawa trwała nieustannie przez następne kilka godzin. Porywająca do tańca muzyka nie pozwała nikomu na chwilę wytchnienia. Nic więc dziwnego, że kiedy wybiła północ nikt nie mógł uwierzyć że to już koniec. Rozbawiona młodzież rozjechała się do domów zabierając ze sobą wspomnienie wspaniałej zabawy.
A matura tuż, tuż! Życzymy ,, połamania piór!”