Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2015

W dniu 12 września 2015 roku uczniowie Szkoły Języka Polskiego i Kultury Polskiej im. Jana III Sobieskiego rozpoczęli nowy rok szkolny 2015/ 16.
To uroczyste wydarzenie odbyło się w naszej szkolnej stołówce.
W inauguracji nowego roku szkolnego wzięli udział uczniowie i nauczyciele naszej szkoły.
Bardzo licznie reprezentowani byli rodzice i inni członkowie rodzin uczniów uczęszczających do naszej szkoły.
Uroczystość rozpoczęła pani Prezydent Szkoły – Monika Nawrot, która bardzo serdecznie powitała wszystkich obecnych.
Życzyła ona uczniom wielu sukcesów oraz satysfakcji z odkrywania tajników języka i kultury polskiej.
Na zakończenie swego wystąpienia, pani Monika przedstawiła nową panią Dyrektor- Beatę Pawłowski,
która życzyła uczniom radości ze zdobywania wiedzy, nauczycielom satysfakcji z pracy, a rodzicom zadowolenia
z osiągnieć swoich pociech w naszej szkole. Następnie wszyscy nauczyciele zostali indywidualnie przedstawieni
z uwzględnieniem przydziału do poszczególnych klas. Nasze spotkanie zakończyło się rozejściem uczniów i ich rodziców
do klas na spotkania informacyjne z wychowawcami.

Dzień 12 września był również dniem naszego tradycyjnego, corocznego pikniku szkolnego.
To niezwykłe wydarzenie kulturalno- rozrywkowe na stale weszło do kalendarza naszej szkoly.
Czas spędzony na naszym pikniku ma na celu integrację całej naszej szkolnej społeczności. Nie mogło być inaczej w bieżącym roku.
W zabawach i grach sportowych zorganizowanych przez nauczycieli, chętnie brali udział uczniowie i ich rodzice.
Mecz pilki nożnej pomiędzy drużyną uczniów i rodziców zakończył się wysoko – bramkowym remisem.
Wszystkim obecnym dopisywał dobry humor i poczucie mile spędzonego czasu.
Bardzo dobra zabawa wzmagała apetyt i pragnienie, więc wszyscy bardzo chętnie udali sie na poczęstunek
przygotowany przez nasze klasowe Rady Rodziców. Dziękujemy wszystkim za liczne przybycie, radosną zabawę i wspaniałą atmosferę.
Nasz kolejny piknik przeszedł do historii.